دانلود رایگان تحقیق آشنايی با آمار توصيفي

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود رایگان تحقیق آشنايی با آمار توصيفي را مشاهده می نمایید.
دانلود رایگان تحقیق آشنايی با آمار توصيفي|50541886|ln

نام فایل : آشنايی با آمار توصيفي


فرمت : .ppt


تعداد صفحه/اسلاید : 60


حجم : 2 مگابایتآشنايی با آمار توصيفي
پيشگفتار:

در عصر حاضر كسي نمي‌تواند منكر این واقعیت باشد كه آمار نقشي لاینفک در زندگي روزمره ما بازي مي‌كند. اخبار روزانه رسانه‌هاي گروهی با گزارشی از وضع هوا به پایان مي‌رسندو در طول اخبار، به جریانهای بازار بورس و سهام اشاره مي‌شود و روزنامه‌ها خبر از افزایش نرخ اجناس مي‌دهندو...
آمار به عنوان پايه يك روش و راه موثر در بررسی مسائل موجود، در بسیاری از زمينه‌هاي علمي از جمله جامعه شناسي، کشاورزی، فيزيك و....به‌ كار گرفته مي‌شود. در دانش امروزي، معمولا سعی مي‌شود كه اطلاعات موجود در يك زمينه خاص، در قالب اعداد نمایش داده شود تا به هنگام تجزیه و تحلیل اطلاعات، فهم بهتری از پدیده مورد مطالعه به‌ دست آمده و امکان مقایسه فراهم گردد. در يك جمله آمار مجموعه‌اي از روشهای جمع آوری، تهيه وتنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات است كه براي كسب يك يا چند نتیجه به خدمت گرفته مي‌شود.
فهرست مطالب:

آمار توصيفي

جدول‌هاي آماري

نمودارهاي آماري

معيارهاي مركزي

معيارهاي پراكندگي

منحني‌هاي فراواني


آمار توصيفي:


براي اينكه نتايج مناسب و مطلوب از اطلاعات كه در آمار گيري‌ها جمع آوري مي‌كنيم، به‌ دست آيد بايد:
اعداد نماينده واقعي مشاهدات بوده و غيرواقع يا غلط نباشند
به نحو مفيدي تهيه و تنظيم شوند
به نحو صحيح تجزيه و تحليل گردند
قابل نتيجه گيري صحيح باشند
به طور كلي، روش‌هايي را كه به وسيله آنها مي‌توان اطلاعات جمع‌ آوري شده را تنظيم كرده و خلاصه نمود، آمار توصيفي مي‌ناميم و در يك كلام آمار توصيفي عبارت از مجموعه روشهايي است كه پردازش داده‌ها را فراهم مي‌سازد. اطلاع از اصطلاحات زير در آمار ضروري است.
آمار توصیفی:
مجموعه افراد يا اشيايي را كه مي‌خواهيم يك يا چند خصوصيت مشترك آنها را مورد بررسی قرار دهيم، جمعيت يا جمعيت آماري مي‌ناميم.


اندازه قد يا وزن دانشجويان بيست ساله يك شهر، تعداد لامپهاي سالم و يا ناسالم توليد شده در يك كارخانه و در يك روز معين، مثالهايي از جمعيتهاي آماري‌ هستند.
مثال:
داده
مقياسهاي اندازه‌گيري
نمونه
متغير
جمعيت
معمولا مطالعه ويژگي‌هاي مورد نظر، به هنگامی كه جمعیت آماری بسیار گسترده باشد، مستلزم صرف هزینه و وقت زيادي مي‌باشد و در بسیاری از مواقع، اين امر اصولا امکان پذیر نیست. بنابراین در چنین موردی، براي مطالعه ویژگی مورد نظر، به قسمتی از جمعیت آماری اکتفا مي‌كنيم.نكته:
آمار توصيفي:
آمار توصيفي:
قسمتي از جمعيت را كه طبق قاعده و ضوابط خاصي، براي مطالعه خصوصيتي از جمعيت انتخاب مي‌شود، يك نمونه از جمعيت مي‌ناميم.
نمونه
داده
مقياسهاي اندازه‌گيري
نمونه
متغير
جمعيت
اين نمونه وقتي مفيد و قابل قبول خواهد بود كه بتواند نماينده خوبي براي كل جمعيت مورد مطالعه باشد. با توجه به اهميت اين موضوع شاخه‌اي از آمار تحت عنوان نظريه نمونه‌گيري با بررسي نمونه‌اي به اين امر مهم مي‌پردازد. در بسياري از موارد، معمولا نمونه تصادفي ساده را در نظر مي‌گيرند.
نکته
....مطالب دیگر:
🔗تحقیق در مورد محلول شيميايي 🔗تحقیق در مورد مدیریت منابع انسانی 🔗تحقیق در مورد مدیریت فرایند حوادث 13 ص 🔗تحقیق در مورد مراحل تقسیم میتوز و میوز 🔗تحقیق در مورد مدیریت و برنامه ریزی 🔗تحقیق در مورد مراقبت پرستاري قبل از عمل جراحي در بخش جراحي 30 ص 🔗تحقیق در مورد مرز را پرواز تیری می دهدسامان 17 ص 🔗تحقیق در مورد محيط پيدايش اسلام 17 ص 🔗تحقیق در مورد محدوديتهاي اصل آزادي پخش مستقيم برنامه هاي ماهواره اي 🔗تحقیق در مورد مختصري بر تاريخ هنر در ايران و جهان 🔗تحقیق در مورد مدار تلويزيون 120 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت اسناد 117ص 🔗تحقیق در مورد مديريت تحول سازماني و رويكردهاي ترويج كشاورزي 0478 🔗تحقیق در مورد مديريت اسلامي 21 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت ارتباط با مشتري 🔗تحقیق در مورد مديريت بيمه 19 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت بازرگاني 15 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت و ارتباطات 19 ص 🔗تحقیق در مورد مدیریت بحران 12 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت علمی 12 ص 🔗تحقیق در مورد مديريت منابع انساني در سازمانهاي تحقيق و توسعه 20 ص 🔗تحقیق در مورد مدیریت مشارکتی 40 ص 🔗تحقیق در مورد مرز ميان پنهان و آشكار پولشويي 17 ص 🔗تحقیق در مورد مروري بر RUP و قابليت‌هاي آن در توليد نرم‌افزار 18 ص 🔗تحقیق در مورد مسئوليت مدير 14 ص